Hogyhogy?
Másfél éve hullámokban tör rám: hogy lehet, hogy történik valami, hatáskörünkön kívül eső, amire a másik leválik, és csak annyit mond: mostantól a távolból figyellek?
Másfél éve hullámokban tör rám: hogy lehet, hogy történik valami, hatáskörünkön kívül eső, amire a másik leválik, és csak annyit mond: mostantól a távolból figyellek?
Még nem láttam embert, akinek ekkora küzdelembe került erkölcsösnek maradnia. De tényleg próbálkozik, tulajdonképpen az egész élete harc. Egyszerűbb lett volna jó családba születni.
A Tinderen swipe-olva megszerettem és megsajnáltam a férfiakat. Így, csoportosan sokkal több derül ki róluk. Olyan szeretetre méltónak tűnnek, még a legnagyobb baszógépnek is, úgy látszik, van egy anyukája, a leggyengébb versenyzőnek is egy kedves szakmája, megfelelő étvágya, macskája, kisebb fehér, vagy nagyobb, lógó fülű kutyája.
A lányok előttem a sorban csipszet vesznek, csokit és olcsó, flitteres körömlakkot. Boldog évek, amikor még fittyet hányunk a ráknak, önfeledten halmozzuk a mérget, minden intelem huhogásnak tűnik, közben magas telefonszámlát csinálunk, majd összeveszünk anyukánkkal (ha szerencsénk van, és ő még nem rákos). Amikor még nem kezdődött el a bio-pánik, az életet ígéretes csillámok borítják, a horizonton végigszánt a flitteres ecset, mögötte a felnőttes évtizedek még csak felsejlenek.
Mi vagyunk az első generáció, amelyiknek humora van. Amelyik több életnyire van az előzőtől. Amelyik jó zenét hallgat, a legújabbat. Amelyiknek egyedi kamaszkora van és sajátosan nehéz felnőtté válnia. Mi vagyunk az elsők és utánunk se jön senki, nem generáció vagyunk, hanem a mindenség, örökre beágyazva az időbe, az előttünk és utánunk lévők világbiztonságába.
Bezárom a csetablakot, és azt mímelem, hogy valahol vagyok. Biztos eszem, vagy éppen szeretettel ajándékozok.